Opravy a renovace oken

Renovace střešních oken

Střešní okna jsou daleko více vystavena nepříznivým vlivům slunečního záření i povětrnostním vlivům než okna fasádní. Navíc na ně zevnitř nepříznivě působí vyšší vlhkost vzduchu v užívaných prostorách. Dřevěné části okna je tedy nutné pravidelně udržovat. Výrobce doporučuje přelakovat okna nejméně každé čtyři roky a kdykoliv dle potřeby. Okna vystavená velkému teplu, silnému slunečnímu záření nebo vysokým hladinám vlhkosti (např. v ložnicích nebo koupelnách) musí být znovu přelakována častěji. Nabízíme jak celkový repas oken, tak i částečnou opravu poškozených částí okna.

Nabízíme:

 • dodání a montáž rolet, žaluzii, sítí proti hmyzu
 • renovace laku 
 • výměnu těsnění
 • výměnu izolačních skel
 • dodání náhradních dílů
 • výměnu střešních oken

Oprava a seřízení hliníkových oken a dveří

I hliníková okna je nutné čas od času (nejlépe jednou ročně, při zvýšené námaze výrobků i častěji) seřídit. Pokud toto seřízení a promazání oken zanedbáte, mohou se po několika letech vyskytnout závady jednotlivých částí, a to i u oken kvalitních výrobců. Okno se například svěsí a začne ve spodní části drhnout. Nakonec se může stát, že okno vůbec neotevřete, nebo nepůjde otočit klikou. Pokud potom zapůsobíte větší silou, pravděpodobně zničíte nějakou část kování a bude nutné ji vyměnit.

Nabízíme:

 • prodej náhradních dílů
 • servis

Přesklívání oken

Je přesklení oken dobrým řešením?
Možná se domníváte, že přesklení oken nepotřebujete. Vaše okna sice neizolují nejlépe, ale to je jen malý nedostatek, s kterým dokážete žít. Zasklení oken byste ale minimálně měli zvážit. Proč je přesklení oken dobrým řešením, které vás v konečném důsledku prakticky nemusí nic stát?

Zasklení okna za vás vyřeší mnoho potíží
Špatná tepelná a zvuková izolace má kromě nepříjemného chladu od oken či přehřívání místnosti i další negativa. Izolační skla mají totiž vliv na srážení vlhkosti v interiéru (poznáte to podle oken, která se rosí), což vede ke vzniku plísní, nemocí a mnoha alergií.

I když se to na první pohled nezdá, za vytápění můžete přesklením oken ušetřit i několik tisíc Kč ročně. To znamená, že i přesto, že jste za zasklení oken, která vám vydrží podstatně déle, zaplatili určitou cenu, investice se vám do několika let vrátí.

Zasklívání oken rychle a levně
Postup je přitom velmi jednoduchý. Výměna skel probíhá bez bourání, tudíž nevzniká zbytečný nepořádek. Hrubý nepořádek po sobě vždy uklidím. Cena se odvíjí od vašich přání a potřeb, tu vždy stanovuje zcela zdarma a nezávazně vám při osobní návštěvě

Přetěsnění oken a dveří

Věnujte pozornost možnostem úspory energie. Těsnění do oken Vám ušetří nemalé náklady za vytápění a energie s tím spojené. Těsnění do oken a dveří přispěje k celkové tepelné pohodě bytu nebo domu. Kvalitní těsnění Vám ušetří až 30% nákladů za energie.

Nabízíme:

 • montáž těsnění do všech druhů oken a dveří
 • prodej těsnění

Leštění poškrábaných skel

Pokud jsou skla poškozena například od jisker, poleptáním nebo jsou poškrábána, proces sanace a leštění poškození odstraní a garantuje na skleněných površích perfektní výsledky. Nabízíme své dlouhodobé profesní zkušenosti a také profesionální zákaznický servis. Používáme speciální materiály a prostředky, kterými  jsme schopni odstranit poškození skla i na velkých plochách, a to bez viditelných deformací jako jsou např. vlnky nebo čočky. Proces sanace je prováděn v rámci přípustných limitů a tolerancí výrobců skla.

PA-RO GLASS SERVICE Vám nabízí opravy skla nové generace, naši experti Vám rádi kdykoliv pomohou nalézt vhodnou alternativu k jinak nevyhnutelné a nákladné výměně skla. U velkých formátů skla ušetříte sanací a leštěním až 80% oproti výměně. V případě poškození skla nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám vypracujeme nezávaznou nabídku.

Leštění poškrábaných skel - více info na: www.paroglass.cz

Nabízíme:

 • leštění poškrábaných skel v EURO, PVC a hliníkovém profilu
 • leštění skleněných fasád
 • leštění po poleptání od betonu, graffiti
 • vyleštění poškození od jisker
 • výměna skla v jakémkoli profilu (také za pomocí techniky a horolezců)

Měření termokamerou

Proč zvolit měření termokamerou? U oken a dveří dokáže termokamera určit místa s nejvyššími tepelnými ztrátami. Co to znamená? Měření termokamerou  pomáhá určit místa, kde jsou nesprávně provedené spoje. Následně zákazníkům s pomocí pořízených snímků a jejich vyhodnocení navrhuji efektivní řešení na míru. Termokamera efektivně pomáhá najít nejvhodnější způsob vyřešení tepelných úniků. Měření úniku tepla termokamerou je rychlé a účinné. Princip měření termokamerou spočívá v průzkumu rozložení teplot. Snímky z termokamery "před a po" dobře ilustrují rozdíl v tepelných únicích po renovaci (výměna těsnění a skla) u oken. Pokud si objednáte jakékoliv  služby, máte nárok na měření oken termokamerou zdarma. 

Požadavky

 • rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou musí být alespoň 15°C

Nabízíme

 • výsledky měření termokamerou poskytuji v tištěné nebo elektronické podobě